Jan
30
2018

1. kolo Kvarnerske lige u 2018.g.

Atletska dvorana na Kantridi u nedjelju je ponovo bila puna malih atletičara i atletičarki.
Nakon duže stanke, započela je ovogodišnja Kvarnerska liga za mlađe kategorije.
Osim mlađih kadetkinja i mlađih kadeta te kadetkinja i kadeta, od ove sezone boduju se rezultati i mlađih juniorki i mlađih juniora.
Već po 1. kolu dalo se naslutiti tko će biti glavni u pojedinim disciplinama i koji će klubovi konkurirati za veliki pehar na kraju sezone.
Pojavili su se također i neki novi klinci koji će zasigurno pomutiti račune i promjeniti planove nekim “starim zvijedama” koji su naučeni na pobjede.
Riječki atletski klubovi Kvarner, Čavle i Viškovo osvojili su najviše bodova i u većini kategorija zauzimaju prva tri mjesta.
Međutim istarski klubovi “Istra Pula” i “Maximvs Poreč” su također bili odlični u svojim nastupima te u nekim kategorijama rangiraju dosta visoko i prijete osvajanjem jednog od malih pehara.
Od porečkih atletičara definitivno je za izdvojiti nastup Andree Matić koja je osvojila 1. mjesto u utrci na 60 metara te također 1. mjesto u skoku u dalj.
Kao i Lorisa Uljanića koji je osvojio 1. mjesto u utrci na 60 m fantastičnim rezultatom 7,88.
Evo i rezultati svih malih Maximvsa:
Andrea Matić:                         1. mjesto na 60 m (8,57);   1. mjesto u skoku u dalj (4,69)
Loris Uljanić:                          1. mjesto na 60 m (7,88)
Antonio Matić:                        2. mjesto na 60 m (8,04)
Teo Matošević:                        4. mjesto na 60 m (8,13)
Alen Bosanac:                        6. mjesto na 60 m (8,40)
Andrea Bošnjak:                     5. mjesto na 60 m (9,25);    1. mjesto u skuku u vis (1,45)
Matej Oplanić:                        7. mjesto na 60 m (8,58);    2. mjesto u skoku u vis (1,50)
Toma Dadić:                          14. mjesto na 60 m (9,07)
Mario Balde:                          15. mjesto na 60 m (9,71)
Nora Mendica:                       16. mjesto na 60 m (9,62);   9. mjesto u skoku u dalj (4,01)
Luka Vinkerlić:                        5. mjesto na 60 m ( 9,53)
Oliver Mihelić:                         7. mjesto na 60 m (9,63)
David Fiškuš:                          8. mjesto na 60 m (9,77)
Leon Petrović:                        12. mjesto na 60 m (10,35)
Lovro Vranješ:                        16. mjesto na 60 m (10,62)
Emi Brajković:                        30. mjesto na 60 m (10,49)
Nastupili su i mali limači, ali njihovi rezultati nisu ušli u sistem bodovanja.
Evo i njihovih rezultata:
1. mjesto: Teo Milohanović (11,12)
2. mjesto: Erik Petrović (11,27)
3. mjesto: Arian Matić (11,56)
4. mjesto: Marko Radessich (11,70)
5. mjesto Oliver Fiškuš (12,22)
6. mjesto David Košeto (12,55)